top of page

Krótki wstęp do Foto-Kokardki

Zanim dojdę do opisu poszczególnych sesji chciałabym wprowadzić Państwa do świata Foto-Kokardki przedstawiając z czym będą mieli Państwo do czynienia współpracując ze mną. Studio fotograficzne Foto-Kokardka w pełni stara się dostosować i dopasować do wymogów swoich klientów. Zarówno tych dorosłych, ale przede wszystkim do tych najmniejszych, aby czuli się w studio jak w domu.

 

Na wstępie będzie mi niezwykle miło, gdy zdecydują się Państwo wybrać moją ofertę. Ze swojej strony oferuję:

 

  • 150m2 w pełni wyposażonego i ogrzewanego studia

  • 80 sztuk tła fotograficznego w różnej tonacji kolorystycznej

  • niezliczone ilości czapeczek, opasek, spodenek, sukienek i kompletów

  • koce, narzutki, owijki w dowolnym kolorze

  • najróżniejsze rekwizyty, jak wiadra, misy, skrzynie, cebrzyki, krzesła, ławeczki i kosze

  • niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wykonywane przeze mnie albumy

  • ciepłą i miłą atmosferę

  • indywidualne podejście, pełne zaangażowanie i wielką cierpliwość do dzieci

  • przestrzeń dla dziecka

...pragnę, aby Foto-Kokardka była miejscem dla każdego dziecka, do którego tak on, jak i jego rodzice będą chcieli wracać i będą im towarzyszyły tylko i wyłącznie dobre i miłe wspomnienia :)

SESJA NOWORODKOWA

Noworodkowe sesje są szczególnie wyjątkowe, gdyż są to chwile najbardziej ulotne w życiu Waszej Pociechy, dlatego warto je uwiecznić i zatrzymać w pamięci. Idealnym czasem na uchwycenie tych magicznych chwil Maluszka to okres pomiędzy 7 i 14 dniem od narodzin, kiedy to jego sen jest dość głęboki, fazy aktywności są bardzo krótkie, a reakcja na bodźce nie jest za wysoka. Właśnie wtedy można być pewnym, że ten wyjątkowy czas tak dla Waszego dziecka, jak i jego rodziców przełoży się na piękny obraz pamiątkowej fotografii.

Sesja odbywa się w studio, które na czas jej trwania jest odpowiednio przygotowane (również pod względem temperatury) i panuje w nim miła i przytulna atmosfera, aby Maluszek czuł się jak najbardziej bezpiecznie. Wszelkie ustalenia odnośnie wyglądu sesji odbywają się podczas rozmowy telefonicznej w momencie ustalania terminu lub dzień przed planowaną sesją.

Czas trwania sesji to od 2 do 3 godzin, dlatego należy zabrać ze sobą dużo cierpliwości, poświęcenia, dobrego nastroju i zaufania. Ciężko bowiem dokładnie jest sprecyzować długość wykonywania zdjęć, gdyż zależne jest to wyłącznie od Waszego modela czy modelki. Podczas sesji zdjęcia wykonywane są w czterech stylizacjach, w różnej kolorystyce z wykorzystaniem różnych rekwizytów czy gadżetów.

Jako, że wykonanie sesji noworodkowej to okres do dwóch tygodni od narodzin Dziecka, termin należy rezerwować najlepiej w pierwszych 2-3 dniach po narodzeniu Maleństwa. Przy dużym zainteresowaniu takimi sesjami najlepiej zadbać o rezerwację jak najszybciej, co ułatwi nam znalezienie odpowiedniego terminu i spokojne przygotowanie się do sesji z obu stron.

Czas oczekiwania na zdjęcia wynosi oo 20-30 dni roboczych.

Co zabrać ze sobą: cierpliwość i dobry nastrój to podstawa :) a oprócz tego podwójną ilość pampersów i mleka, smoczek, podstawowe rzeczy pielęgnacyjne do przewijania - studio wyposażone jest w specjalnie do tego przeznaczone i ogrzane pomieszczenie, w którym mają Państwo dostęp do ciepłej wody, przewijaka czy sofy do karmienia.

 

SESJA 4-MIESIĘCZNEGO DZIECKA

Najlepszym okresem dla zrobienia takiej sesji jest moment, w którym Maluszek zaczyna samodzielnie podnosić główkę na rączkach. To kolejny etap w życiu Waszego dziecka, który warto uchwycić i zapamiętać. Sesja odbywa się w studio, obejmuje 3-4 stylizacje i trwa max 1h. Ze względu na fakt, z jakimi młodymi istotkami mamy do czynienia, najlepszą porą na przeprowadzenie takiej sesji są godziny poranne.

Bardzo ważne jest, aby Wasze dziecko było wyspane i nakarmione. Właśnie wtedy jest szczęśliwe i czuje się znakomicie przed obiektywem.

Przyjeżdżając na sesję rodzice nie muszą się zaopatrywać w żadne specjalne ubranka czy rekwizyty. W Foto-Kokardce jest tego naprawdę wystarczająco, aby wybrać coś szczególnego pod daną sesję. Istnieje możliwość przygotowania specjalnej stylizacji po wcześniejszej konsultacji. Należy natomiast zabrać ze sobą picie i jedzenie dla Maluszka. Można również zabrać ze sobą ulubioną zabawkę czy grzechotkę, które będą zwracały uwagę Dziecka podczas wykonywania zdjęć.

Czas oczekiwania na zdjęcia wynosi od 20-30 dni roboczych.

Ważne informacje! Istnieje również możliwość zakupu robionych przeze mnie albumów w cenie 40 zł. W jego koszt wliczone jest również wywołanie 10 obrobionych w Photoshopie zdjęć w formacie 10x15 cm, które znajdą się w albumie.

Termin sesji najlepiej rezerwować z 1-2 miesięcznym wyprzedzeniem.

 

SESJA PÓŁROCZNA

Sesja półroczna przeznaczona jest dla Dzieci pomiędzy 6-10 miesiącem życia, gdzie Dziecko stabilnie już siedzi. Jest to jedna z najsympatyczniejszych sesji i trwa około godziny czasu. Wykonujemy wtedy zdjęcia w 4 stylizacjach. Do wyboru jest tutaj sesja przeprowadzona w studio.

Bardzo ważne podczas tej sesji jest fakt, aby Dziecko było nakarmione i wypoczęte. Maluszek zabawiany przez rodziców i mający wokół siebie ulubione zabawki pozuje bardzo chętnie, jest zadowolone i uśmiechnięte. Wykonywanie zdjęć przychodzi wtedy z wielką łatwością, tak samo jak uchwycenie fantastycznych ujęć.

Tradycyjnie przyjeżdżając na taką sesję nie trzeba mieć przy sobie specjalnych ubranek czy rekwizytów. Bogactwo Foto-Kokardki jest naprawdę wystarczające, aby wybrać coś szczególnego podczas sesji. Istnieje możliwość przygotowania odpowiedniej, specjalnej stylizacji po wcześniejszej konsultacji.

Czas oczekiwania na zdjęcia wynosi 20-30 dni roboczych.

Ważna informacja! Istnieje również możliwość zakupu robionych przeze mnie albumów w cenie 40 zł. W jego koszt wliczone jest wywołanie 10 obrobionych w Photoshopie zdjęć w formacie 10x15 cm, które znajdą się w albumie.

 

SESJA ROCZKOWA

Najważniejszy "przepis" na udaną sesję roczkową to... wyspane i nakarmione Dziecko. Dlatego bardzo ważne przy planowaniu sesji jest dopasowanie godziny do przyzwyczajeń dziecka. Należy zatem wziąć pod uwagę porę posiłków czy spania Maluszka i wybrać optymalną porę dnia na wykonanie zdjęć.

Na sesję można zabrać ubranka "roczkowe" i ulubione zabawki małego modela czy modelki, które również zostaną wykorzystane podczas sesji. Dobrze również wziąć ze sobą coś do jedzenie i picia.

Sesje wykonywane są w studio. Tradycyjnie Foto-Kokardka zapewnia wybór niezliczonej ilości rekwizytów do wykorzystania w jej trakcie.

Jako, że mamy tutaj do czynienia z sesją okolicznościową, może być ona specjalnie stylizowana. Można podczas jej trwania wykorzystać gadżety specjalne, jak np. torty, confetti czy balony wypełnione helem (wcześniejsze ustalenia telefoniczne).

Czas oczekiwania na zdjęcia wynosi 20-30 dni roboczych.

Ważna informacja! Istnieje również możliwość zakupu robionych przeze mnie albumów w cenie 40 zł. W jego koszt wliczone jest wywołanie 10 obrobionych w Photoshopie zdjęć w formacie 10x15 cm, które znajdą się w albumie.

 

SESJA DZIECIĘCA (powyżej 1 roku życia do lat 10)

Jest to sesja w pewnym stopniu zbliżona do sesji roczkowej, przeznaczona dla Dzieci powyżej  1 roku życia. Rodzice muszą jednak w tym wypadku zadbać o ubiór swojego Modela czy Modelki zabierając ze sobą do 3 stylizacji. Osobiście na miejscu jestem natomiast w stanie zapewnić rekwizyty oraz zaproponować ewentualne stylistyczne dodatki.

Ważna jest tutaj konsultacja telefoniczna przy omówieniu sesji w celu ustalenia szczegółów związanych z doborem odpowiedniego tła, rekwizytów i stylizacji studia, aby wszystko w efekcie finalnym komponowało się w piękny obraz fotografii.

Czas oczekiwania na zdjęcia wynosi 20-30 dni roboczych.

Ważna informacja! Istnieje również możliwość zakupu robionych przeze mnie albumów w cenie 40 zł. W jego koszt wliczone jest wywołanie 10 obrobionych w Photoshopie zdjęć w formacie 10x15 cm, które znajdą się w albumie.

 

SESJA RODZINNA

Rodzinna pamiątka? Nie ma nic lepszego, jak piękna fotografia w ramce do postawienia na szafce czy powieszenia na ścianie. Foto-Kokardka bardzo serdecznie zaprasza całe rodziny do swojego studia.

Sesja obejmuje kilka ujęć całej rodziny, oraz każdej osoby wymiennie z Dzieckiem. Dodatkowo oczywiście jest możliwość różnorodnych innych konfiguracji oraz twórczych pomysłów, jakie powstaną w trakcie jej trwania.

Rozmawiając o sesji rodzinnej bardzo ważna jest konsultacja w temacie samego jej przebiegu. Przy większej ilości osób ważne są bowiem najmniejsze szczegóły, jak dopasowanie rekwizytów czy odpowiednie dobranie ubioru rodziny.

Czas oczekiwania na zdjęcia wynosi 20-30 dni roboczych.

SESJA CIĄŻOWA

Taka sesja jest uwiecznieniem wzruszających chwil oczekiwania tak Mamy, jak i Taty na pojawienie się na świecie Dziecka. Najlepszym momentem na wykonanie sesji ciążowej jest okres pomiędzy końcówką 7 i 8 miesiąca. Brzuszek w tym czasie jest już ładnie zaokrąglony i pięknie prezentuje się na zdjęciach. Istnieje możliwość przeprowadzenia sesji zarówno w studio, jak i w plenerze, a udział w niej mogą wziąć również przyszły Tata i rodzeństwo.

Każda sesja traktowana jest indywidualnie. Foto-Kokardka zapewnia cały asortyment rekwizytów i sukni ciążowych. Dlatego przyszła Mama nie musi się zupełnie niczego obawiać czy też o cokolwiek martwić. Oczywiście można również przywieźć własną stylizację do takiej sesji - tutaj jednak ważna jest konsultacja, aby przygotować odpowiednią kolorystykę rekwizytów do wykorzystania podczas trwania całej sesji.

O ile jest to również możliwe, niezwykle pomocną informacją może być podanie płci noworodka, a nawet wybranego już imienia, co również pomoże w doborze i przygotowaniu szczególnych rekwizytów właśnie na tą sesję.

Czas oczekiwania na zdjęcia wynosi 20-30 dni roboczych.

Ważne informacja! Przy sesji ciążowej przyszła Mama może skorzystać z profesjonalnego makijażu. Koszt takiej usługi to 100 zł. Wizażystka jest wtedy obecna na sesji w studio lub plenerze, w zależności gdzie ona się odbywa.

bottom of page